Hrvatska diaspora
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska diaspora

Bog i Hrvati
 
Početna stranicaPortalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Uskrs dolazi ...

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
andrea
Admin
andrea


Posts : 262
Join date : 29.03.2009
Age : 42

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 6:01 pm

Dragi moji,

jos nas samo nekoliko dana djeli do samog Uskrsa. Korizma polako dolazi na svoj kraj a najveci katolicki blagdani su ispred nas. Povodom toga ova tema i moja pitanja na vas. Kako ste vi proveli i kako cete jos provest korizmu ? Je li ste se necega odrekli i drzali to ? I kako proslavite Uskrs ? Kakvi su kod vas obicaji i sto se kuha i koji kolaci se peku ?
[Vrh] Go down
PeTr@
Admin



Posts : 234
Join date : 20.03.2009
Location : Zagreb

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 7:18 pm

Previše pitanja odjednom trebat će mi najmanje godina dana da odgovorim na sve Idea
[Vrh] Go down
http://croatiandiaspora.4mg.com/
dado6612




Posts : 82
Join date : 25.03.2009
Age : 34
Location : da

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 7:21 pm

Kako ste vi proveli i kako cete jos provest korizmu ?
kao i svaki drugi dan

Je li ste se necega odrekli i drzali to ?
nisam

I kako proslavite Uskrs ?
kao i svaki drugi dan

Kakvi su kod vas obicaji i sto se kuha i koji kolaci se peku ?
neam pojma
[Vrh] Go down
Ana Petrovic
Admin
Ana Petrovic


Posts : 1123
Join date : 19.03.2009
Age : 62
Location : Innsbruck

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 8:11 pm

Andrea, Laughing pogledaj ti ovo dvoje zavrkanata lol! Ddo je Dado, kao sto rekoh Cool a sad odoh se prihvatiti recepata Very Happy
[Vrh] Go down
http://diaspora.niceboard.biz
andrea
Admin
andrea


Posts : 262
Join date : 29.03.2009
Age : 42

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 8:36 pm

Ana, upravu si. Ostala sam bez rijeci Shocked

Petra, pa evo ako ti treba godinu dana onda pocinjes sad pa zavrsis do drugog Uskrsa pa bude opet na vrijeme lol!

Dado, kako ti Uskrs moze biti ko i svaki drugi dan ?
[Vrh] Go down
dado6612




Posts : 82
Join date : 25.03.2009
Age : 34
Location : da

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 8:38 pm

zašto ne bi bio?
[Vrh] Go down
PeTr@
Admin



Posts : 234
Join date : 20.03.2009
Location : Zagreb

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 8:38 pm

ma kako da ne onda ćeš ti mjesto mene učit jel??? hehe ugl Dado ti je očito kao što to možeš i vidjet rječit i to nema šta a od volje je da ti ne pričam lol!
[Vrh] Go down
http://croatiandiaspora.4mg.com/
andrea
Admin
andrea


Posts : 262
Join date : 29.03.2009
Age : 42

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 8:44 pm

Petra, sta treba uciti ? Ja obozavam uciti pa nema onda problema Very Happy

Dado bi nam mogao neki dobar recept za kolace napisati. Dado, sto kazes na to, je li moze ? Cool

Zasto Uskrs ne bi bio ko svaki drugi dan ? To je mislim jednostavno odgovoriti. Ako si vjernik, onda je Usrks najveci blagdan, jer se na Uskrs slavi Isusovo uskrsnuce. A u korizmi se posti i odrece se necega. Ja npr. ne izlazim na partije u korizmi.
Kod nas se nosi na posvecenje, nakon toga cijela obitelj zajedno doruckoje sunku kuhanu, sira, jaja, sol i kruh, to sto se nosilo u crkvu na posvetu. Taj dan je za obitelj da bude zajedno.


Zadnja promjena: andrea; ned tra 05, 2009 9:15 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ana Petrovic
Admin
Ana Petrovic


Posts : 1123
Join date : 19.03.2009
Age : 62
Location : Innsbruck

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 9:12 pm

Cokoladne stanglice

40 dkg mljevenog keksa
40 dkg secera
5 dkg margarina
1 casa mlijeka
15 dkg kokosovog brasna
1 zlica kakaoa
10 dkg oraha


sva sastaviti i dinstati na laganoj vatri dok se ne sjedini, kad se sjedini i otpada od kuhace, istresti na pleh i oblikovati 2 dugacke stanglice, preliti cokoladom, te ostaviti na hladnom da se stvrdne.Poslije se reze na stanglice debljine 2 cm i servira Cool Very Happy


Tko god je probao ovaj stari recept, uvijek se nade za svaki blagdan na stolu, dakle Dado, stvori si sam Uskrsni ugodaj i napravi stanglice, svaki savjet dajem, samo pitaj... lol!
[Vrh] Go down
http://diaspora.niceboard.biz
PeTr@
Admin



Posts : 234
Join date : 20.03.2009
Location : Zagreb

Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitimened tra 05, 2009 9:30 pm

povijest...grrr....ugl ana a da otvoriš temu recepti pa još tamo to usput staviš i mali milion čokoladih čuda hehe obožavam čokoladu Very Happy
[Vrh] Go down
http://croatiandiaspora.4mg.com/
Sponsored content





Uskrs dolazi ... Empty
PostajNaslov: Re: Uskrs dolazi ...   Uskrs dolazi ... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uskrs dolazi ...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Hrvatska diaspora :: Zabava :: Razno-
Forum(o)Bir: